Hotel Portofino

LĂŠs og lyt gratis i 14 dage

Hotel Portofino

Fra 99 kr/mÄned efter prÞveperioden. Afslut, nÄr du vil.

Hotel Portofino

LĂŠs og lyt gratis i 14 dage

LĂŠn dig tilbage med Nextorys app, og find din nĂŠste historie blandt hundredtusindvis af lyd og e-bĂžger.

Fra 99 kr/mÄned efter prÞveperioden. Afslut, nÄr du vil.





Hotel Portofino

3,4 11 Karakter
11 h 11 min
Hotel Portofino er fortÊllingen om en britisk familie, der i de brÞlende tyvere Äbner et overdÄdigt hotel pÄ Italiens magiske riviera.

Der er kun gÄet to uger, siden Hotel Portofino slog dÞrene op, men problemerne hober sig allerede op for ejeren, Bella Ainsworth. Hun mangler bÄde penge og personale, og hendes fine gÊster er krÊvende og svÊre at stille tilfredse. Derudover er hun blevet skydeskive for en udspekuleret og korrupt lokalpolitiker, der er opsat pÄ at kaste hende for lÞverne i Mussolinis Italien.

For at gÞre ondt vÊrre er der knas i Êgteskabet, og inden lÊnge opdager Bella, at hendes mand har intrigeret bag hendes ryg. I lÞbet af sommeren 1926 gÄr det op for Bella prÊcis hvor langt han er villig til at gÄ for at sikre sin formue og sin status. Samtidig kÊmper hendes bÞrn stadig med at komme sig efter fÞrste verdenskrig, og da en potentiel partner for sÞnnen Lucian melder sin ankomst, rettes alles blikke mod den unge kvinde. Men intet gÄr helt efter planen, og det skal fÄ vidtrÊkkende konsekvenser for hele familien.

Hotel Portofino udspiller sig pĂ„ den betagende italienske riviera. Det er en historie om personlig vĂŠkkelse i en tid prĂŠget af global forandring, med den unikke italienske kultur, kogekunst og kĂŠrlighed, som fortryller alle der har slĂ„et sig ned i landet som bagtĂŠppe. Perfekt til fans af The Crown og Downton Abbey – tilfĂžjet en god portion italiensk charme.

Hotel Portofino er tilgĂŠngelig som lydbog og e-bog.

  • Lydbog

    Offentliggjort : 2022-03-10

    OversĂŠtter: Sigrid Kraglund Adamsson

    Sprog: Dansk

    Forlag Lydbog: Hr. Ferdinand

    ISBN Lydbog: 9788740076912

  • E-bog

    Offentliggjort : 2022-03-10

    OversĂŠtter: Sigrid Kraglund Adamsson

    Sprog: Dansk

    Forlag E-bog: Hr. Ferdinand

    ISBN E-bog: 9788740076943

LĂŠs mere

Det her kan andre lide ved Nextory

SkÞnt at kunne lytte til en god bog, nÄr jeg sidder i bilen eller pÄ flyet eller i toget.

AnitaAnita

Let at lĂŠse og godt, at man kan indstille baggrundsfarve og tegnstĂžrrelse.

PeterPeter

Hurtig og venlig kundeservice, godt udvalg og flot brugergrĂŠnseflade. LĂžbende udvikling af appen.

AnnaAnna

3,4

11 Karakter
  • Kirsten

    2022-06-13

    SĂžd fortĂŠlling med mange forviklinger

Download flere
Skriv en anmeldelse ved at downloade appen
img

Tusindvis af bĂžger venter

LÊs og lyt sÄ meget du vil. Du vÊlger selv, hvornÄr du vil Êndre eller afslutte abonnementet.

image

Sjovere end nogensinde med bĂžger

Mere en 11 000 lÊsere har givet Nextory 5 stjerne pÄ App Store og Google Play.

image

Bogudfordr dig selv

SÊt egne lÊsemÄl og fÞlg bogstatistikken med funktionerne Bogudfordringen og LÊsedagbogen..

visa
amex
master